Ośrodek wypoczynkowy – ,,Ruś”

Adres: ul. 3 Maja 13B, 14-100 Ostróda, Białka koło Rusi


Kontakt:
tel. kom. 606 994 026
tel. do ośrodka RUŚ (czynny w sezonie) [0-89] 757 16 31
E-Mail: e-mail: rus_podolscy@poczta.onet.pl


Dodatkowe informacje:
WWW: www.rus.com.pl/


Dodatkowy opis:
Ośrodek Wypoczynkowy „Ruś” położony jest w sercu lasu na Mazurach w pobliżu rezerwatu „sosny taborskiej” z dala od miast i osiedli. Gęste lasy, obfitujące w grzyby, leśne owoce, zwierzynę i unikalne ptactwo są idealnym miejscem pieszych i rowerowych wędrówek. Na 3 hektarowym, zalesionym terenie rozmieszczone są domki i pawilon z pokojami dla 65 osób.
Ośrodek leży nad niewielkim, czystym jeziorem Ruskim, bogatym w ryby oraz chronione kwiaty wodne. Posiada własną plażę z pomostem i 700 metrów linii brzegowej. Tutejszy mikroklimat sprawia, że okolica jest pozbawiona dokuczliwych komarów!
Wyposażenie ośrodka jest proste, ale funkcjonalne. W każdym domku i pokoju jest telewizor, lodówka, szafka z naczyniami, czajnik elektryczny, łazienka, zadaszony taras. W domkach są kominki.
Sklep znajduje się we wsi Ruś ok. 2 km od ośrodka. Ośrodek prowadzimy rodzinnie.

Atrakcje – plaża – wypożyczalnia sprzętu wodnego (łódka, kajak, rower wodny) – wypożyczalnia rowerów turystycznych – bar, stołówka – plac zabaw dla dzieci – miejsce ogniskowe, grill – pomosty dla wędkarzy – boisko do siatkówki i koszykówki – kort tenisowy – ścieżka rekreacyjna – możliwość jazdy konnej 4 km od ośrodka W pobliżu ciekawe miejsca historyczne : Pole bitwy w Grunwaldzie, Zamek Krzyżacki w Ostródzie, Kanał Ostródzko – Elbląski z unikalnymi pochylniami, Pałac w Morągu, Zabytki stolicy Warmii i Mazur w Olsztynie, a także miejsca kultu religijnego: Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie, Droga Krzyżowa w Głotowie. Ośrodek idealny dla osób szukających bliskiego kontaktu z przyrodą! Polecamy rodzinom z dziećmi, osobom starszym, grzybiarzom i wędkarzom!