Pensjonat – Fala

Adres: Kretowiny


Kontakt:

W sprawie domu i domku „Fala”:
Tel.: 897574500
Tel. Kom.: 501343082, 606-927-797

w sprawie domku „Hajda”:

tel. 0-89 758-71-81 (wieczorem)


WWW: http://www.fala.xwp.pl


Dodatkowy opis:

Nad jeziorem Narie, w okolicach Morąga posiadamy różne lokale przeznaczone na wynajem dla celów turystyczno-rekreacyjnych.
Zróżnicowana oferta zadowoli osoby szukające ciszy i spokoju jak i tych, którzy preferują aktywny wypoczynek. Dla najbardziej wymagających osób połowa domku nad samym brzegiem Jeziora Narie w centrum Kretowin (1),  Jeżeli oczekujesz wszechstronnej rekreacji i rozrywki wynajmij domek „FALA”(2). Znajduje się on w centrum znanego ośrodka turystycznego – Kretowiny,Jeżeli potrzebujesz odpocząć na łonie natury wynajmij drewniany domek na Półwyspie Hajdy (Hajda). Położony z innymi dziewięcioma domkami w lesie nad jeziorem, z dala od cywilizacji(3).

Główny Dom położony jest na południowym brzegu jeziora Narie.
W samym środku znanego ośrodka turystyczno-rekreacyjnego Kretowiny. W promieniu kilkudziesięciu metrów od domku znajdują się liczne sklepy, punkty gastronomiczne, bary, smażalnie ryb i restauracje oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego i rowerów. Do państwa dyspozycji za drobną opłatą oddajemy łódź wiosłową, którą można wypłynąć na ryby (należy wykupić stosowne pozwolenie) lub na wycieczkę na którąś z 19 wysp (powierzchnia wszystkich wysp to około 26 ha). Wody jeziora są bardzo czyste a strefa ciszy obowiązująca na całym obszarze jeziora sprawia, że nic nie zakłóca spokojnego i bezpiecznego wypoczynku.
Jezioro Narie posiada powierzchnię 1266 ha, maksymalną głębokość 44 m i niezwykle urozmaiconą linie brzegową o długości ponad 60 km.

(1)W domu znajdują się:
– dwie trzyosobowe sypialnie na piętrze (obie z widokiem na jezioro);
– łazienka z prysznicem, umywalką i WC (z bieżącą zimną i ciepłą wodą);
– salon dzienny z aneksem kuchennym i wyjściem na taras (od strony jeziora).

(2) W domku „Fala”znajdują się:
– 2 sypialnie na piętrze (każda 3 osobowa);
– łazienka z prysznicem, umywalką i WC (z bieżącą zimną i ciepłą wodą);
– salon z aneksem kuchennym i wyjściem na taras (z widokiem na jezioro).

(3) Domek „Hajda”położony jest na półwyspie Hajdy na północnym brzegu jeziora Narie.Wśród lasów, z dala od osad ludzkich, w jednym z najpiękniejszych rejonów Polski. Na polanie oprócz wspomnianego domku znajduje się tylko dziewięć innych. Kolejne siedlisko ludzkie usytuowane są w odległości około 5 km.
Jest to 2 pokojowy domek drewniany (maksymalnie 5 osób), stanowiący idealną ofertę dla przeciętnej rodziny (2+2 lub 2+3).
Od strony jeziora do dyspozycji gości znajduje się przestronny plac porośnięty trawą. Na którym można rozłożyć leżaki, koce, meble ogrodowe (na wyposażeniu) lub przygotować grilla (również na wyposażeniu).  Nieco dalej znajduje się piaskownica i kilka huśtawek dla najmłodszych letników. Teren wokół domku jest ogrodzony, na terenie posesji istnieje możliwość nieodpłatnego parkowania samochodów gości domku.

W domku „Hajda” znajdują się:
– 2 sypialnie (mniejsza 2 osobowa i większa przejściowa 3 osobowa);
– łazienka z prysznicem, umywalką i WC (z bieżącą zimną i ciepłą wodą);
– w pełni wyposażona kuchnia.