Pływalnia Morąska Perła

Serdecznie zapraszamy Państwa do skorzystania z usług nowo otwartej pływalni w Morągu.
Gmina Morąg otrzymała dofinansowanie na realizację projektu „Budowa centrum rekreacyjno – sportowego w Morągu wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu” z Regionalnego Programu Operacyjnego „Warmia i Mazury” na lata 2007 – 2013.

W ramach projektu wykonano basen pływacki o wymiarach 25 x 12,5 m. z sześcioma torami, w tym 2 tory z podnoszonym dnem, basen rekreacyjny o pow. 140 m2 z wydzieloną częścią do nauki pływania i wieloma atrakcjami.
Na użytkowników czekają liczne atrakcje gwarantujące bezpieczny i zdrowy wypoczynek nie tylko dla dorosłych i seniorów, ale również dla młodzieży i najmłodszych.
Pływalnia posiada: basen sportowy, basen rekreacyjny z wieloma urządzeniami służącymi relaksowi wodnemu, takimi jak: leżanki z masażem podwodnym, masaże podwodne w ścianach bocznych, bicze wodne, gejzer denny, armatka wodna dla dzieci i kaskada wodna. Całość dopełnia duże jacuzzi z którego woda przelewa się mini wodospadami do basenu rekreacyjnego, zjeżdżalnia i wiele akcesoriów dla gier i zabaw dla całej rodziny.

Dodatkowymi atrakcjami są sauny oraz solarium: 2 kabiny sauny fińskiej M i D (sauna „sucha”), sauna łagodna, łaźnia parowa (sauna „mokra”) z pomieszczeniem na generator pary. W holu saunowym znajdują się także 4 natryski schładzające, w tym „wiaderko” i bicze wodne, basenik schładzający i generator śniegu oraz solarium „TUBA”.
Przy zespole saunowym znajduje się „plac” z leżankami do wypoczynku, skąd jest bezpośredni dostęp do wszystkich atrakcji basenowych: basenu sportowego, rekreacyjnego i zjeżdżalni. W tylnej części hali basenowej znajduje się wyjście na zewnątrz w strefę wypoczynkową z układem tarasów ze sztucznych skał, z zielenią i leżankami. Wykonano też drugą mniejszą wannę bliżej basenu rekreacyjnego, z możliwością dostępu dla osób niepełnosprawnych.
Za częścią wypoczynkową znajduje się niewielkie otwarte podwórko do opalania się z leżankami, zadaszeniem markizami i basenem otwartym na 5 leżanek napowietrzających.

Uzupełnieniem typowej części rekreacyjnej jest ruchome dno basenu, gdzie mogą się odbywać różne rodzaje zajęć: uprawianie różnych odmian aerobiku w wodzie (aqua mix, aqua fit ball, aqua kickboxing, aqua noodle workout, aqua jogging, aqua joga, aqua zumba, aqua cycling, aqua dance, aqua shape, hydrorobik, aqua body pump, aqua senior i aqua aerobic dla kobiet w ciąży), nauka pływania niemowląt, piłka wodna, po założeniu torów miejscem do pływania indywidualnego bądź też do nauki pływania, czy też rehabilitacji.

Dostępna jest także przestrzeń do ćwiczeń z lustrem i drążkiem oraz ćwiczeń siłowych.
Przewidziano atrakcyjne zagospodarowanie terenu przyległego: zieleń niska i wysoka, oświetlenie, parking na 60 miejsc postojowych, siłownia zewnętrzna z elementami street workout, etc.
Przed wejściem na halę basenową znajduje się bufet, sklepik oraz szatnia.

 

Więcej informacji o obiekcie, obowiązujących cenach oraz aktualnych promocjach znajdą Państwo na stronie internetowej www.basen.morag.pl oraz na profilu pływalni na Facebooku: www.facebook.com/MoraskaPerla/?fref=ts

 

Źródło zdjęć: Urząd Gminy Morąg, www.basen.morag.pl